Chcete přijít s něčím novým? Tak na to nemůžete jít "po starém".

POKUD VĚCI NEZAČNEME DĚLAT JINAK, TĚŽKO SE MŮŽEME DOSTAT K JINÝM VÝSLEDKŮM.

„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu, a očekávat jiné výsledky.“ /Albert Einstein/. 

Tenhle citát už jsme všichni slyšeli snad milionkrát, ruku na srdce, kdo z nás tím ale není vinen? 

Platí ve všech oblastech našeho života. Stejně tak jako v podnikání, tak při desátém pokusu se naučit cizí jazyk, při snaze si udržet milostný vztah nebo když chceme dosáhnout dokonale vyrýsovaného těla. A úplně nejvíc, ze všeho platí v našem myšlení. Nepoužijeme-li totiž v hlavě nové procesy, těžko můžeme vymyslet něco nového.

I KDYŽ UŽ NEJEDETE NA AUTOPILOTA, OBČAS JE TŘEBA ZKONTROLOVAT, ZDA NEJEDEME PODLE ZASTARALÉ MAPY

To, že je náš mozek je specialista na používání už připravených a zažitých vzorců a programů, už víme. Velí mu tak sebezáchovný pud, který vidí bezpečné v již poznaném. 

Vzorcům a programům se můžeme bránit odhodláním je rozpoznat a opustit, a následnou celoživotní pozorností. Bohužel pro nás mozek miluje i nachozené procesy myšlení. I u nich se pohybuje na poli poznaného a bezpečného, jako bonus ho nestojí tolik energie, jako ho stojí nové, kreativní myšlení.

Chceme-li tedy přijít na nové nápady a nová řešení, musíme překonat dvojí lenost. Tu jeho a ke všemu i tu naší. Co si budeme povídat, jednodušší je použít již existující šablonu, než přijít s novým konceptem, nebo revolučním designem. 

Pokud čekáte novou techniku na odhalování těchto situací, tak to vás zklamu. Tady funguje stará dobrá pozornost, v kombinaci s motivací za inovaci. 

Co ale rozhodně pomůže na cestě dělat věci jinak, je změnit celkovou rutinu. Pokud můžete, změňte místo, na kterém sedáváte; časový rozvrh; zaměňte oblíbený nápoj a odměňte se na nové nápady novými dobrůtkami.

Více tipů se dozvíte na mém Instagramu.